Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Czy felgi stalowe z ET 45 będą pasować do O2 ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Czy felgi stalowe z ET 45 będą pasować do O2 ?

    buahaha
    Link

  • #2
    [O2] Czy felgi stalowe z ET 45 będą pasować do O2 ?

    Witam wszystkich szykujacych sie do zimy

    Wlasnie stanąłem przed wyborem zakup felg stalowych od lokalnego oponiarza (ET 45) lub nowych z netu (ET 47). Te od oponiarza sa niby prawie nówki zdjęte z nowego Golasa V. Oczywiscie wyjdzie to taniej bo od razu zalozenie, wyważenie, itd bedzie gratis nie wspominając, że same felgi sa prawie 1/3 tańsze. Tylko teraz nie mam pojęcia czy ET 45 będzie pasować do mojej octy. Wg homologacji i wszelkich innych źródeł ma być ET 47. Czy te 2 milimetry zrobi różnicę?

    Tak w ogóle felgi maja być 6Jx15 oczywiście 5x112x57.

    Dzieki z góry za wasze opinie.
    Pozdro,
    Heron

    Komentarz


    • #3
      Moim zdaniem nie będzie problemu, spokojnie możesz je brać.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez heron
        Czy te 2 milimetry zrobi różnicę?
        akurat w ta strone (czyli mniejsze ET powoduje wieksze odsadzenie felgi na zewnatrz ) w niczym nie przeszkadza.
        nasza droga: www.wpzs.pl

        Komentarz


        • #5
          Z wlasnego doswiadczenia powiem, ze przy felgach 16" i oponach 205/55/16 jak ktos chce zalozyc w zimie lancuchy to tak w OI jak i w OII czym mniejsze ET tym lepsze Przy 15" jest wiecej gumy, to moze lancuch inaczej sie uklada, bo z tym mam wlasnie problem i czasem o cos obija.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Jabar1975
            Zamieszczone przez heron
            Czy te 2 milimetry zrobi różnicę?
            akurat w ta strone (czyli mniejsze ET powoduje wieksze odsadzenie felgi na zewnatrz - czyli w niczym nie przeszkadza.
            Jestes pewien? Jezeli odleglosc płaszczyzny symetrii felgi od płaszczycny powierzchni montażowej jest mniejsza to myślałem, ze akurat będzie odwrotnie niż piszesz...
            Gdzieś na forum był animowany gif wyjaśniajacy ET. Czy macie może linka pod ręką, bo go coś znaleźć nie moge...
            Pozdro,
            Heron

            Komentarz


            • #7
              Myślę, że to pomoże

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez heron
                ...
                Jestes pewien? Jezeli odleglosc płaszczyzny symetrii felgi od płaszczycny powierzchni montażowej jest mniejsza to myślałem, ze akurat będzie odwrotnie niż piszesz...
                Gdzieś na forum był animowany gif wyjaśniajacy ET. Czy macie może linka pod ręką, bo go coś znaleźć nie moge...
                Intuicja podpowiada, że masz rację, ale niestety racja leży po stronie Jabar1975.
                ET to tak jak napisałeś odległość płaszczyzny symetrii felgi od płaszczyzny montażowej.
                Przy dwóch felgach tej samej szerokości np. 6" ( czyli ok. 153mm ) jedna n. ET50 druga ET40 otrzymujesz: 153mm / 2 ( oś symetrii ) = 76,5 mm, minus 50 mm ( ET 50 ) lub 40 mm ( ET40 ).
                W wyniku dostajesz dla ET50: 26,5 mm liczone od powierzchni montażu do zewnętrznej powierzchni felgi a dla ET40 36,5 mm liczone j.w. Czyli felga o ET 50 siedzi głebiej o te 10 mm w nadkolu.
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez kowal 2002
                  ale niestety racja leży po stronie Jabar1975.
                  rozumiem ze z naciskiem na niestety :P
                  nasza droga: www.wpzs.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Jabar1975
                    Zamieszczone przez kowal 2002
                    ale niestety racja leży po stronie Jabar1975.
                    rozumiem ze z naciskiem na niestety :P
                    O wypraszam sobie :diabelski_usmiech nie było żadnych nacisków... powiedzmy, że z akcentem na "rację"...

                    heron Sorry za OT ops: ...
                    [/b]
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez adamn
                      Myślę, że to pomoże

                      Dzieki Adam. Wlasnie o to mi chodzilo
                      Ja myślałem o innym aspekcie niż ocieranie opony o nadkole. Mnie chodziło o ewentualne ocieranie o tarcze czy inne wewnetrzne elementy w stosunku do felgi. I tu mniejsze ET znaczy mniejszą odległość. Czyli co? Tym sie mam nie martwić?

                      Zamieszczone przez Jabar1975
                      heron Sorry za OT ops: ...
                      Jabar1975, nie ma za co Dzieki za info.
                      Pozdro,
                      Heron

                      Komentarz


                      • #12
                        W przypadku OII z fabrycznymi felgami, zapas ET jest na tyle duzy, ze nie ma problemu czy ET bedzie 45 czy 30, tak wiec nie ma obaw, mniejsze moze byc, wiekszego nie polecam. 45 czy 47 to prawie to samo, wiec nie ma problemu.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam,

                          Nie chciałem otwierać nowego tematu dotyczącego felg, więc się podpinam tutaj.
                          Jestem zainteresowany zamią felg w OIIFL kombi ale chcę mieć takie parametry felgi, aby nikt mi nie zarzucił braku homologacji dla tego samochodu. Nie mogę znaleźć nigdzie w materiałach jakie ET z godnie z homologacją muszę kupić. Czytałem, że poniżej 40 może dojść do bicia koła wiec patrząc na tabelkę:

                          Wychodzi na to, że podejdzie Dezent F 7,00x16 ET40, 45 lub 48 5x112.
                          Która felga będzie zgodna z homologacją?
                          Przy założeniu, że trafią na nie opony Continental ContiPremiumContact 2 o ile zwiększy się spalanie i pogorszy przyspieszenie 0-100kmph?

                          Pozdrawiam - Łukasz

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez HILTI
                            Witam,

                            Nie chciałem otwierać nowego tematu dotyczącego felg, więc się podpinam tutaj.
                            Jestem zainteresowany zamią felg w OIIFL kombi ale chcę mieć takie parametry felgi, aby nikt mi nie zarzucił braku homologacji dla tego samochodu. Nie mogę znaleźć nigdzie w materiałach jakie ET z godnie z homologacją muszę kupić. Czytałem, że poniżej 40 może dojść do bicia koła wiec patrząc na tabelkę:

                            Wychodzi na to, że podejdzie Dezent F 7,00x16 ET40, 45 lub 48 5x112.
                            Która felga będzie zgodna z homologacją?
                            Przy założeniu, że trafią na nie opony Continental ContiPremiumContact 2 o ile zwiększy się spalanie i pogorszy przyspieszenie 0-100kmph?

                            Pozdrawiam - Łukasz

                            Możesz sobie założyć felę z et 40, 45 czy 48 ważne co by felga nie wystawała po za obrys auta.

                            Co to znaczy że felga ma być zgodna z homologacją? Możesz sobie złaożyć felgę obojętnie jakiego producenta i nic nikomu do tego że jezdzisz na takich a nie innych felach, ważne zeby tylko nie wystawały po za obrys
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz


                            • #15
                              Chyba im się problem rozwiązał bo źle poprzednio popatrzyłem - jest 48 i 35... A 35 odpada ze względu na drogi, więc zostaje tylko 48

                              Komentarz


                              • #16
                                HILTI, a co jest złego w ET 35? i co Ty tak ciaglę z tą homologacją?
                                Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                                Komentarz


                                • #17
                                  Wykaz rozmiarów felg jest w świadectwie homologacji samochodu, które otrzymuje się od dilera. Założenie felg o innym ET (dystansów też) powoduje zmianę promienia zataczania i może wpływać na prowadzenie samochodu. W przypadku powstania szkody może być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania :idea:
                                  Antyfotoradar Valentine1
                                  Harry II Classic+Sirio ML145

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Czyli jak dobrze rozumiem po przeczytaniu tego wątku, z felgami 7x16 ET45 które jeździły seryjnie w Passacie, nie powinno być problemu?
                                    O2 skradziona - szukam nowej

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Hiv
                                      Czyli jak dobrze rozumiem po przeczytaniu tego wątku, z felgami 7x16 ET45 które jeździły seryjnie w Passacie, nie powinno być problemu?
                                      na pierwszej stronie tryliard razy napisano że nie

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        6Jx15 to nie 7Jx16
                                        O2 skradziona - szukam nowej

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Hiv
                                          6Jx15 to nie 7Jx16
                                          :arrow:

                                          Zamieszczone przez HILTI
                                          podejdzie Dezent F 7,00x16 ET40, 45 lub 48 5x112.
                                          Zamieszczone przez piramida
                                          Możesz sobie założyć felę z et 40, 45 czy 48 ważne co by felga nie wystawała po za obrys auta.
                                          a do tego dodam, że mam 7" + dystans 15mm i nie ma problemu (wiec et robi się 35)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Witam
                                            Podłączę się do tematu.
                                            Zastanawiam sie nad felgami na lato i znalazłem cos takiego
                                            Link
                                            Czy te felgi da się przykręcić śrubami od felg stalowych?
                                            Pozdrawiam
                                            Przemek

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Tak. Oryginalne felgi stalowe i aluminiowe przykręcamy tymi samymi śrubami (soczewkowa-zaokrąglona krawędź przylegania do felgi).
                                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                              =================================================

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Witam
                                                Czy na takie felgi
                                                Link
                                                można załozyć opony o szerokości 195?
                                                Z tego co pamiętam to w homologacji jest napisane że powinna być opona 205/60.
                                                Jakie mogą być negatywne skutki założenia opony 195 zamiast 205?

                                                Pozdrawiam

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez pepedealer
                                                  Z tego co pamiętam to w homologacji jest napisane że powinna być opona 205/60.
                                                  z tego co pamietam w 15" występuje opona 195/65/15 :wink:

                                                  205/55 to opona przeznaczona na 16"
                                                  w O2 nie spotkałem sie z rozmiarem fabrycznym 205/60
                                                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X